Zaproszenie do udziału w projekcie projekcie „Nasza szkoła FIT wesoła” czyli jak być zdrowym dzieckiem 5.05.2015

Zapraszamy szkoły podstawowe należące do Łódzkiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie, z terenu miasta Łodzi do wzięcia udziału w projekcie „Nasza szkoła FIT wesoła”, czyli jak być zdrowym dzieckiem. Zaplanowanie działania mają formę oddziaływań profilaktycznych, których celem jest edukacja dzieci w zakresie zdrowego stylu życia. Projekt  jest współfinansowany z środków Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi i ma charakter niekomercyjny, wszelkie działania w których wezmą udział uczestnicy są bezpłatne. Zapraszamy do zapoznawania się ze szczegółami planowanych działań w zakładce „Projekty” oraz do wysyłania deklaracji uczestnictwa.

 

Czas realizacji projektu : maj-wrzesień 2015

 

Uczestnicy: uczniowie klas nauczania zintegrowanego wraz z nauczycielami

 

Działania  realizowane w projekcie:

 

– trzy warsztaty dla dwóch wybranych klas 

 

Zajęcia są  podzielone na 3 obszary tematyczne:

 

Pierwszy typ zajęć będzie dotyczył kwestii związanych ze zdrowym odżywianiem. Drugi typ zajęć będzie dotyczył aktywności ruchowej, ale w niekonwencjonalnym ujęciu, gdyż zaproponowane przez nas warsztaty będą nawiązywały do pedagogiki cyrku. Trzeci blok zajęciowy to warsztaty ogólnorozwojowe w kontakcie z naturą. Miejscem ich realizacji będą szkolne boiska lub parki znajdujące się w bezpośredniej bliskości placówek lub inne wybrane tereny zielone. W ramach projektu po realizacji  warsztatów na terenie każdej placówki zorganizowana zostanie mini kampania promująca idee projektu zachęcająca pozostałą społeczność szkolną do prowadzenia zdrowego stylu życia. Ponadto każda grupa uczniów będzie miała okazję  wziąć udział we flashmobie z okazji obchodów Światowego Dnia Serca. Szkoły biorące udział w projekcie zostaną odznaczone certyfikatem.

 

Mamy nadzieje, że dostrzegą Państwo niezwykłe walory dydaktyczne naszego projektu i zechcą wziąć w nim udział. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować bezpośrednio do koordynatora projektu Ewy Kramek   e-mail: ewa.kramek@silaczka.org.pl, tel. 608-833-981.

Zgłoszeniedo projektu należy wysłać na  adres mailowy   kontakt@silaczka.org.pl. Zgłoszenie powinno zawierać informacje, które klasy zostały wytypowane do udziału (należy podać 2 klasy), oraz e-mail i tel. kontaktowy do nauczycieli-wychowawców zgłoszonych klas.

 

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 19 maja 2015.