Zaproszenie do projektu „Zielone zakątki-upcykling na szkolnych boiskach” 3.06

Zapraszamy szkoły  podstawowe z terenu miasta Łodzi do zgłaszania chęci udziału w projekcie „Zielone zakątki-upcykling na szkolnych boiskach”. Ideą projektu jest wykorzystanie szkolnych boisk w okresie wakacyjnym i uczynienie z nich miejsc, w których dzieci wraz z dorosłymi będą mogli podjąć działania związane z kreatywnym spędzaniem czasu.

Jeśli Państwa szkoła planuje realizacje półkolonii jest to doskonały pomysł, by wzbogacić ich program o nietypowe zajęcia, które prócz spędzonego ciekawie czasu będą dawały namacalny i trwały efekt w postaci oryginalnej aranżacji terenu przyszkolnego.

Jeśli natomiast placówka nie planowała organizacji zajęć półkolonijnych, to także polecamy przemyślenie tego czy chcecie Państwo, by na  szkolnym boisku odbyło się kilka  spotkań, podczas których dzieci i ich opiekunowie mogliby spróbować swoich sił w tworzeniu kreatywnej przestrzeni jak i grach i zabawach podwórkowych

Efektem spotkań będzie upcykligowo-ogrodnicza aranżacja terenów przyszkolnych, by stały się przestrzeniami przyjaznymi dla oka i stwarzającymi warunki do działań o charakterze animacyjnym i edukacyjnym.