Światowy Dzień Serca i Nasza Szkoła FIT wesoła, czyli jak być zdrowym dzieckiem! 25.09.2015

DSC06340DSC06335DSC06313

Już 25 września rozpoczęliśmy świętowanie Światowego Dnia Serca od happeningu na placu Manufaktury. Kilkanaście grup uczniów z łódzkich szkół podstawowych odpowiedziało na nasze zaproszenie i przybyło bawić się razem z nami. Przygotowali przebrania, gadżety i występy.

Był pokaz żonglowania, tańca, gimnastyki, recytacji, a wszystko po to by zachęcić naszych mieszkańców dużych i małych do aktywnego i zdrowego stylu życia. Uczniowie rozdawali również zaprojektowane przez siebie ulotki nt. zdrowia. Wydarzenie było podsumowaniem realizowanego przez nas od kwietnia projektu „Nasza Szkoła FIT wesoła” czyli jak być zdrowym dzieckiem, dofinansowanego z budżetu Miasta Łodzi w ramach realizacji zadania publicznego zakładającego edukację zdrowotną mieszkańców Łodzi.
Centralne Obchody Światowego Dnia Serca odbędą się w Łodzi w niedzielę, 27 września. Tego dnia można będzie wziąć udział w Sztafecie dla Serca oraz zrobić bezpłatne badania. Głównym celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promowanie zdrowego stylu życia. Choroby układu sercowo-naczyniowego to obecnie najczęstsza przyczyna śmierci na świecie.