W tym roku stawiamy na zdrowie 5.04.2017

Rozpoczynamy realizację projektu zleconego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego  Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020 „Jesień życia – czas rozkwitać! czyli edukacja seniora drogą do jego zdrowia i aktywności społecznej”.

To już trzecia realizowana przez nas edycja. Zachęcamy wszystkie osoby w wieku 60+ do wzięcia udziału w warsztatach motywacji i pozytywnego nastawienia, inspiracji, zajęciach edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia – do wyboru, w spotkaniach konsultacyjno-coachingowych. Oprócz tego dodaliśmy komponent w postaci zajęć promujących nie tylko zdrowie, ale również aktywny styl życia-widziany również przez pryzmat aktywności społecznej i integracji, tj. wizyty studyjne, wycieczki, warsztaty dla liderów. Na szczególną uwagę zasługuje cel projektu w postaci powstania pierwszego klubu seniora w gminie Iłowo-Osada, uruchomienie instytucji doradców osobistych, którymi staną się sami uczestnicy przedsięwzięcia.

Osoby z terenu Łodzi i okolic oraz gminy Iłowo-Osada, zainteresowane udziałem z zajęciach lub te, które chcą zgłosić podopiecznych placówek prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z koordynatorką projektu– tel. 608-833-981, kontakt@silaczka.org.pl.asos_logo_ai-01jesien zycia logo