Łódź Obiecana, śladami słynnego filmu 3.07.2017

Jeśli jako łodzianin, łodzianka nie widzisz nic wyróżniającego Łódź, nie lubisz własnego miasta lub chciałbyś, chciałabyś wyprowadzić się gdzieś indziej, tym bardziej zapraszamy Cię do udziału w realizowanym przez nas projekcie pt. „Łódź  Obiecana, śladami słynnego filmu”, dofinansowanym (regranting) z  budżetu Miasta Łodzi. Odkryjesz swoje miasto, poznasz jego walory i…zmienisz zdanie.

Łódź to dziedzictwo filmowe na skalę europejską a nawet światową, silny ośrodek sztuki filmowej.Nie wszyscy kojarzą fakt, że wielcy reżyserzy kształcili się w Łódzkiej Szkole Filmowej, że posiadamy jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii. Poza tym Łódź to unikalny na europejską skalę kompleks architektoniczny, XIX-wieczna architektura wielkomiejska porównywalna tylko z Wiedniem. Zorganizujemy dla ciebie warsztaty filmowe i gry miejskie.

Główny cel naszego projektu to wzmacnianie tożsamości lokalnej i pozytywnego wizerunku Łodzi wśród mieszkańców, poprzez promowanie turystyki postindustrialnej oraz dziedzictwa filmowego Łodzi. Chcemy również aktywizować uczestników, motywować do szukania/rozwijania pasji i aktywnego spędzania czasu w mieście.

Więcej informacji znajdziecie pod numerem telefonu kom. 513-931-905. Śledźcie również naszą stronę internetową, będą pojawiały się na niej kolejne informacje.

lodz obiecana