„Łódź Obiecana, śladami słynnego filmu”- rozpoczynamy nowy projekt

Jeśli jako łodzianin, łodzianka nie widzisz nic wyróżniającego Łódź, nie lubisz własnego miasta lub chciałbyś, chciałabyś wyprowadzić się gdzieś indziej, tym bardziej zapraszamy Cię do udziału w realizowanym przez nas projekcie pt. „Łódź  Obiecana, śladami słynnego filmu”, dofinansowanym (regranting) z  budżetu Miasta Łodzi. Odkryjesz swoje miasto, poznasz jego walory i…zmienisz zdanie.

Łódź to dziedzictwo filmowe na skalę europejską a nawet światową, silny ośrodek sztuki filmowej.Nie wszyscy kojarzą fakt, że wielcy reżyserzy kształcili się w Łódzkiej Szkole Filmowej, że posiadamy jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii. Poza tym Łódź to unikalny na europejską skalę kompleks architektoniczny, XIX-wieczna architektura wielkomiejska porównywalna tylko z Wiedniem. Zorganizujemy dla ciebie warsztaty filmowe i gry miejskie.

Główny cel naszego projektu to wzmacnianie tożsamości lokalnej i pozytywnego wizerunku Łodzi wśród mieszkańców, poprzez promowanie turystyki postindustrialnej oraz dziedzictwa filmowego Łodzi. Chcemy również aktywizować uczestników, motywować do szukania/rozwijania pasji i aktywnego spędzania czasu w mieście.

lodz obiecana

Więcej informacji znajdziecie pod numerem telefonu kom. 513-931-905. Śledźcie również naszą stronę internetową, będą pojawiały się na niej kolejne informacje.