Warsztaty dla przedszkoli

Czy nie byłoby fajnie zabrać przedszkolaki na wyprawę do Pałacu Pamięci czy wprowadzić w świat baśni i ekologicznych przygód, porobić umysłowe fikołki czy zamienić ich choć na chwilę w parkowe skrzaty? Wiek przedszkolny to czas kiedy u dziecka następuje rozwój ciekawości poznawczej, zaczynają kształtować się postawy, z coraz większą mocą  zaczyna też wpływać na rodziców i ich konsumenckie wybory. Nasze warsztaty mają na celu uwrażliwiać dzieci na kwestie związane z troską o środowisko naturalne, pobudzać ich zainteresowanie otaczającym światem oraz światem ich własnych uczuć i przeżyć, także rozwijać twórcze podejście do otaczającej rzeczywistości.

EKOPRZEDSZKOLAK to zajęcia realizowane na terenie przedszkola i obejmujące tematykę związaną z ekologią. Podczas zajęć dzieci rysują, śpiewają, tańczą a przy okazji uczą się kształtować dobre nawyki. Zamieniamy przedszkolaki w ekoprzedszkolaki.

Więcej wiem – zdrowiej jem

Podczas zajęć dzieci poznają tajniki zdrowego odżywiania. Analizują spożywane na co dzień jedzenie pod kątem tego z czego się składa. Edukator przywozi ze sobą zestaw przykładowych produktów i razem z dziećmi tworzy listę przysmaków niezbędnych dla sprawnego mózgu.

Cena: 6 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

Poznaj pana królika

Zajęcia poświęcone  zagadnieniom dotyczącym empatii wobec zwierząt i  właściwej opieki nad nimi. Podczas zajęć obecny jest  królik – podopieczny Fundacji, dzięki niemu edukator uczy dzieci jak  należy zajmować się małymi zwierzętami domowymi.

Cena: 8 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

Co „drzemie” w roślinach

Wszystkie rośliny, które nas otaczają mają swoją „misję”, każda czemuś lub komuś służy. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się o szczególnych właściwościach roślin – o tym jak mogą leczyć i zatruwać, które z nich warto mieć w domu oraz o tym, że często nie zdajemy sobie sprawy, jaki wpływ mają na nas rośliny spotykane na co dzień.

Cena: 6 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

Woda na świecie

Dzięki prostemu eksperymentowi uczestnicy  dowiedzą się jakie są zasoby wody na świecie. Poznają także zależności, jakie występuję w świecie zwierząt, roślin i ludzi w związku z wodą.  Każdy uczestnik będzie wiedział jak oszczędzać wodę na co dzień. Zajęcia wzbogacone są zabawami polisensorycznymi.

Cena: 6 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

Eksperymenty na każdy dzień roku

Uczestnicy pod okiem edukatora wykonują proste eksperymenty dotyczące różnych dziedzin. Wyprodukują własną tęczę, skonstruują Roentgen oraz dowiedzą się czemu ziemniak świetnie sobie radzi w labiryncie i jak  bawić się powietrzem.

Cena: 8 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

 W świecie owadów

Po zajęciach  każde dziecko będzie wiedziało jak zbudowane są owady i jakimi zmysłami poznają świat. Dzieci nauczą się rozpoznawać gatunki owadów, dowiedzą się o ich roli w przyrodzie i życiu człowieka. Szczególnie zwrócimy uwagę na pszczoły i trzmiele , zjawisko ich masowego ginięcia i tworzenie miejsc przyjaznych tym owadom.

Cena: 6 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

Miej kota na punkcie kota

Zajęcia będą kształtowały empatię, odpowiedzialność i odpowiedni stosunek do zwierząt, na przykładzie kotów. Dzieci poznają rasy kotów  oraz ich zwyczaje. Zajęcia przewidują naukę kocich ruchów, a edukator  przebrany za kota przygotuje z uczestnikami „kocie akcesoria”.

Cena: 6 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

PARKOWE SKRZATY czyli zajęcia terenowe w łódzkich parkach

to blok zajęć, którego punktem wyjścia jest założenie iż aby chronić przyrodę najpierw trzeba ją pokochać, a żeby z kolei to było możliwe, należy ją poznać. Z myślą o uwrażliwianiu przedszkolaków na kontakt z naturą  zabieramy dzieci do parku! Dzieci poznają rośliny i napotkane zwierzęta, zajęcia mają też charakter integrujący grupę, nie brakuje w nich ćwiczeń ruchowych połączonych z tematyką przyrodniczą.

Cena: 8 zł od dziecka, czas trwania: 1,5 – 2 godziny

KREATYWEK to propozycja typowo plastycznych warsztatów związanych zarówno z kreatywnością jak i służących podejmowaniu tematów troski o środowisko. Dzieci mają okazję odkrywać w sobie zdolności manualne, jak również wykazywać się pomysłowością i wrażliwością w stosunku do otaczającej nas przyrody.

Ekotorba czyli świadomy konsument na zakupach

Połączenie wiedzy ekologicznej z aktywnością plastyczną. Każdy uczestnik będzie mógł ozdobić własnoręcznie torbę z surówki bawełnianej. Rysunki na torbach będą wykonane niespieralnymi pastelami do tkanin.

Cena: 9 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

Ubraniowe metamorfozy-malowanie na koszulkach

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli ozdobić swoje stare ubrania lub wykonać dekoracje np. na nowych koszulkach. Będziemy korzystać ze specjalnych kredek i przyborów, by poddać ubrania niezwykłym metamorfozom.

Cena: 8 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

Papier czerpany czyli recykling makulatury

Opowiemy ciekawe historii nt. wcześniejszych nośników pisma oraz o sposobie wytwarzania papieru obecnie. Dzieci wytworzą własnoręcznie papier domowymi sposobami. Każdy wykona własną kartkę z papieru czerpanego i ozdobi ją. Papier będzie miał bardzo ozdobny charakter.

Cena: 7 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

EKOLampiony

Uczestnicy zamieniają zwykłe słoiki w piękne lampiony, malując po nich specjalnymi farbami do szkła. Taki lampion może być wspaniałym prezentem lub ozdobą pokoju.

Cena: 9 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

Drugie życie rzeczy – breloczki i inne gadżety

Uczestnicy wykonują breloczki niezwykłe, bo wykonane z elementów, które często są przez nas wyrzucane. Zapoznają się z ciekawymi sposobami upcyklingu. Brelok w kształcie zwierzaka, robota, bałwana itp. staje się oryginalnym prezentem.

Cena: 8 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

Kolorowe i pachnące kulki musujące

Zaprosimy dzieci do krainy czystości, w której nauczą się samodzielnie wytworzyć  musujące kule do kąpieli. Użyjemy do tego bezpiecznych składników m.in. pachnących przypraw.  Otoczone aromatycznymi zapachami dzieci utrwalają nawyki dbania o codzienną higienę ciała. Sprawdzają się również w roli młodych chemików. A przygotowane kule do kąpieli mogą stać się świetnym pomysłem na prezent.

Cena: 9 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

Gipsowe ozdoby

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli sprawdzić jak można wykorzystać gips by wykonać piękną i oryginalną ozdobę. Przygotowane przez edukatora odlewy figurek okolicznościowych i  świeczników  dzieci będą mogły pomalować wedle własnej inwencji, dzięki czemu każda z nich będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Cena: 8 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny

FIKI MIKI MNEMOTECHNIKI to blok zajęć w ramach którego dzieci poznają techniki pamięciowe rozwijające zdolność przyswajania informacji oraz kreatywnego myślenia. Za pomocą wyobraźni i poprzez dobrą zabawę poznają sposoby szybkiego zapamiętywania – przeróżnych rzeczy. Zajęciom towarzyszy prezentacja multimedialna pełna inspirujących obrazków i fotografii.

Język obcy jak nie obcy

Dzieci podczas lekcji z nami poznają sposoby szybkiego zapamiętywania niezwykle skuteczne podczas nauki języka angielskiego, francuskiego, a nawet japońskiego. Metody poznane podczas zajęć posłużą dzieciom również do zapamiętywania trudnych słów i terminów.

Kolejno odlicz!

Podczas spotkania z edukatorem dzieci poznają specjalną metodę zwaną wieszakami, która służy do zapamiętywania elementów w określonej kolejności. Taki sposób dziecko może wykorzystać później przy nauce liczb, a także zapamiętując listy zakupów, zabawek itp.

Witaj w Pałacu Pamięci

Dzieci poznają technikę szybkiego zapamiętywania znaną już w starożytności, a polegającą na łączeniu elemetów, które chcemy zapamiętać z tymi, które znajdują się w pomieszczeniu. Dzięki tej zabawie zwykła salka zajęć zamienia się w niezwykły pałac, w którym każda ważna informacja ma swoje miejsce-jest skutecznie zapamiętana.

Słuchaj-usłysz, patrz-zobacz, szukaj-zauważ

Dzieci poznają techniki koncentrowania uwagi przydatne podczas słuchania treści wypowiedzi ustnej czy też jej zapamiętywania. Podczas warsztatu poznają ćwiczenia umożliwiające lepsze skupienie uwagi, wykonywane zarówno indywidualnie jak i grupowo, jednocześnie będące dobrą zabawą.

Cyrkowe przedszkole – zajęcia z żonglowania

Żonglowanie, angażując obie strony ciała, stymuluje równomierny rozwój obu półkul mózgowych i połączeń między nimi. Dzieci pod okiem edukatora własnoręcznie przygotowują piłki do żonglowania w różnych kolorach. Poznają również ćwiczenia z piłkami rozwijające koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, poczucie rytmu, refleks, zdolność utrzymania równowagi i właściwej postawy ciała. Dzieci uczą się podstawowych chwytów żonglerskich.

Norma prawna nie jest tajna

Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat podstawowych pojęć związanych z prawem. Odkrywają świat zasad, praw i obowiązków, jakim podlegają. Edukator mówi również o konsekwencjach łamania prawa np. malowania po przystanku autobusowym, kradzieży w sklepie, jazdy pociągiem bez biletu, czy też wyrzucania śmieci w niedozwolonych miejscach.

Cena wszystkich zajęć w bloku fiki miki mnemotechniki: 6 zł od dziecka, czas trwania: 1-1,5 godziny